Produkty pre automatizáciu
 
Jednotky DataLab IoT môžete pripojiť k akémukoľvek systému
Vždy existovalo niekoľko možností pripojenia jednotiek Datalab IO k riadiacim systémom. Keď sme potrebovali pripojiť tieto jednotky k inému systému ako k prostrediu Control Web, vždy bolo možné použiť dodávaný OPC server alebo ActiveX compoment. Aj ovládač DLL s jednoduchým a dobre zdokumentovaným rozhraním API poskytoval dobrú podporu pre komunikáciu s jednotkami. Teraz sa tieto možnosti ďalej rozširujú a pripojenie k akýmkoľvek systémom sa opäť zjednodušuje. Jednotky DataLab IoT s rozhraniami Ethernet TCP/IP sú okrem protokolov IoT RESTful a MQTT vybavené aj jednoduchým, otvoreným a rozšíreným protokolom Modbus.
Spoločnosť Advantech uviedla na trh novú generáciu priemyselných panelových počítačov TPC typu „všetko v jednom“
Spoločnosť Advantech, popredný poskytovateľ priemyselných počítačových platforiem, predstavuje svoju sériu TPC-300 - ďalšiu generáciu svojho široko prijatého priemyselného panelového počítača TPC zameraného na automatizáciu strojov a aplikácie internetu vecí.
Spoločnosť Advantech uviedla na trh embedded automatizačnú bránu UNO-2372G-J1 pre priemyselné aplikácie internetu vecí
Kompaktná, modulárna automatizačná brána IoT UNO-2372G-J1 je vybavená štvorjadrovým procesorom Intel® Celeron® J3455, 4 GB pamäte DDR3L a duálnymi zobrazovacími rozhraniami (HDMI a DisplayPort). Je to systém s konkurenčnými cenami, ktorý poskytuje o 100% vyšší výpočtový výkon v porovnaní s predchádzajúcim modelom UNO-2372G-J0. Aby sa zabezpečila flexibilná konfigurácia a vhodnosť pre rôzne priemyselné odvetvia, má UNO-2372G optimalizované I/O a môže byť vybavený voliteľným druhým rozširujúcim balíkom, ktorý podporuje technológiu iDoor spoločnosti Advantech. Robustná a bezventilátorová architektúra UNO-2372G je navyše kompatibilná so vstupným napätím 10 ~ 36 VDC, podporuje široký rozsah prevádzkových teplôt (-20 ~ 60 ° C / -4 ~ 140 ° F) a vydrží prevádzku v drsnom prostredí, takže je ideálny pre širokú škálu priemyselných aplikácií.
Advantech Security Pack pomáha chrániť vaše dáta pred vnútornými i vonkajšími internetovými hrozbami
Advantech, popredný výrobca priemyselných komunikačných riešení, zavádza svoj nový firmvér s názvom Security Pack pre produktovú radu priemyselných manažovateľných Ethernetových switchov, ktorý chráni používateľov pred nebezpečnými útokmi a únikom dôverných informácií. Nový Security Pack firmware je k dispozícii pre všetky priemyselné manažovateľné switche série EKI-7700. V blízkej budúcnosti budú vylepšenia dostupné pre ďalšie vybrané L2 manažovateľné switche (napr. EKI-9226, ...).
Priemyselné VDSL extendery od firmy Advantech
Advantech, popredný výrobca priemyselných komunikačných riešení rozširuje svoj sortiment o extendre využívajúce pre komunikáciu technológiu VDSL. V sortimente nájdete VDSL extendery radu EKI-1751 a už čoskoro pribudne manažovateľný switch radu EKI-7700-2F (P) 2V, ktoré bude možné rozšíriť o VDSL rozhranie.
WISE-PaaS/RMM - vzdialené monitorovanie a správa Advantech zariadení
WISE-PaaS/RMM je softvér na vzdialené monitorovanie a správu Advantech zariadení. Podporuje otvorené a štandardné sady API pre vývoj softvéru podľa štandardného M2M protokolu MQTT a poskytuje RESTful API pre prístup k funkciám a dátam. Základná štandardná verzia sa dodáva spolu s podporovaným Advantech HW: napríklad matičné dosky, panelové počítače, zapuzdrené počítače, jednodoskové počítače, ...

Control Web 8

26.4.2018 18:36

Control Web 8
Programový systém Control Web, ktorého história sa začala odvíjať pod názvom Control Panel v roku 1992, je budovaný a zdokonaľovaný už 25 rokov. Chceli sme vytvoriť niečo iné ako boli ostatné vizualizačné programy. Nevyhovoval nám spôsob práce, ktorý sa používal v bežných SCADA programoch a tiež sme sa nechceli zmieriť s ich veľmi obmedzenými možnosťami. Navrhli sme  systém, postavený na široko akceptovaných štandardoch informačných technológii, v ktorých bolo možné zostavovať ľubovoľné štruktúry aplikačných programov z programových komponent. Naprogramovali sme taký systém pre tvorbu aplikácií, aký sme chceli používať. Teraz je zrejmé, že ďalší vývoj informatiky a priemyselnej automatizácie dal tomuto pohľadu na vec úplne za pravdu. Control Web 8 sa už distribuuje a vývojová verzia je voľne stiahnuteľná.      
Rozširujúce moduly iDoor od spoločnosti Advantech
Inovatívna technológia iDoor je modulárny spôsob rozšírovania funkčnosti zariadení Advantech. Technológia iDoor umožňuje systémovým integrátorom pridávať fieldbusové komunikácie, I/O a periférie bez použitia drahých externých modulov s nepotrebnými funkciami.

Štítky:

Séria UNO-3000 - bezventilátovové PC na stenu od spoločnosti Advantech
Séria UNO-3000 sú vysokovýkonné bezventilátorové PC so šasi ktoré ponúkajú maximálnu flexibilitu pre aplikácie v priemyselnej automatizácii.

Štítky:

Séria UNO-2000 - modulárne bezventilátorové PC od spoločnosti Advantech
Platforma UNO-2000 je modulárny systém ktorý dovoľuje rozšíriť základný systém podľa špecifických požiadaviek zákazníka. Rozširujúce moduly dovoľujú pridávať iDoor (fielbus I/O, bezdrôtová komunikácia, ...) a rôzne iné periférie.

Štítky:

Séria UNO-1000 - bezventilátorové PC na DIN lištu od spoločnosti Advantech
Séria UNO-1000 sú robustné bezventilátorové počítače na DIN lištu určené pre priemyselnú automatizáciu

Štítky:

Riešenia Digital Signage na báze inteligentného cloudu
Digital Signage sa vyvinula do interaktívneho a osobnejšieho komunikačného nástroja, ktorý umožňuje inzerentom okamžite reagovať na aktuálne potreby klientov. Riešenie spoločnosti Advantech pre Digital Signage založené na technológii cloud pokrýva väčšinu obchodných a environmentálnych potrieb, od jednotlivých obchodov až po centrálne riadenie, od komerčných až po priemyselné aplikácie. Digital Signage systémy Advantech sa dodávajú spolu so software na riadenie obsahu, monitorovanie zariadení, softvérom na zabezpečenie obsahu. Ďalšou výhodou je možnosť komunikácie okrem kábla aj bezdrôtovo (WiFi, 3G alebo 4G).
Microsoft Embedded operačný systém Windows 10 IoT Enterprise (známy tiež ako Windows 10 Enterprise LTSB)
Windows 10 IoT Enterprise je operačný systém špeciálne navrhnutý a optimalizovaný pre zdravotnícke zariadenia, bankomaty (ATM), priemyselnú automatizáciu a akékoľvek iné „embedded“ zariadenia. Je založený na novej technológii Windows 10 s pokročilými schopnosťami uzamknutia, kompatibilitou Win32 a podporou univerzálnych aplikácií pre systém Windows. Keďže systém je založený na plnej verzii systému Windows 10, ponúka úplnú kompatibilitu pre aplikácie a ovládače (Universal Windows Platform). Je k dispozícii pre 32-bitovú a 64-bitovú architektúru. Rovnako ako u predchádzajúcich verzií bude nový systém podporovaný spoločnosťou Microsoft aspoň 10 rokov.
WISE IoT bezdrôtový uzol senzorov | Bezdrôtové senzorové zariadenia Internetu vecí Advantech
WISE - sada bezdrôtových senzorov (WSN) spoločnosti Advantech využíva technológiu Wi-Fi, celulárnych sietí (3G) a technológiu rozsiahlych sietí s nízkym príkonom (LPWAN), ktorá poskytuje senzorové uzly, uzly s šírkou krytia IP65 a solárne nabíjané uzly. Tieto WSN zariadenia sú vybavené zberom dát, bezdrôtovým prenosom a napájacími zdrojmi zameranými na priemyselné a vonkajšie aplikácie. Naviac pre zaistenie jednoduchých a nákladovo efektívnych vertikálnych aplikácií IoT ponúkajú produkty radu Advantech WISE-WSN vysokú konektivitu pre rôzne cloudové platformy.
Náročné aplikácie strojového videnia
Systém VisionLab v náročných aplikáciách strojového videnia Tvorba aplikácií strojového videnia patrí v oblasti priemyselnej automatizácie medzi zložité a náročné činnosti. Tento odbor sa stále a veľmi rýchlo vyvíja. Pomaly si zvykáme, že počítače môžu v obraze z kamier napr. nájsť a identifikovať ľudské tváre, orientovať sa pri jazde na ceste a zvládajú aj veľa iných úloh. Nové a stále zložitejšie algoritmy dokážu stále viac, ale tiež potrebujú stále viac výpočtového výkonu. Často sa stane, že práve výpočtový výkon je podstatným limitom pri realizácii systémov vizuálnej inšpekcie. Systémy pre strojové videnie sa v poslednej dobe zjednodušili a sprístupnili väčšej časti užívateľov. Napriek tomu tvorba aplikácii pre strojové videnie sa stále veľmi líši od prevažnej väčšiny zákazkových riešení v priemyselnej automatizácii. Keď potrebujeme merať procesné veličiny, pripojíme vhodné snímače a nakonfigurujeme obrazovky operátorského rozhrania, archiváciu, alarmové stavy, ... Výber prostriedkov pre vizuálnu inšpekciu je podobný výberu zariadení pre klasické aplikácie ale rozdiel je v tom, že svetelné podmienky v mieste nasadenia a ich zmena počas dňa a roka je významným faktorom, ktorý môže viesť k neúspechu realizácie
Nebojte sa strojového videnia
Systém VisionLab - nebojte sa strojového videnia Kontrola kvality, automatická inšpekcia výrobkov alebo meranie pomocou kamier stále nie je  bežnou súčasťou aplikácii v priemyselnej automatizácii a zachováva si nádych určitej výnimočnosti. Riešeniam, ktoré používajú samostatné systémy strojového videnia, často zodpovedá aj cena daná takýmto riešením. Aj počítač v úlohe samostatnej riadiacej jednotky alebo ako rozhranie človek - stroj  bol svojho času exkluzívny a dnes je bežnou súčasťou priemyselnej automatizácie. Systémy, ktoré nahradia do určitej miery ľudské oko, sú stále viac a viac vyžadované zákazníkmi z oblasti priemyslu. Pomôcť tomuto trendu chce aj systém  VisionLab, ktorý pracuje ako rozšírenie systému pre rýchly vývoj priemyselných aplikácii reálneho času Control Web. Autorom systému VisionLab, tak ako aj Control Web sú Moravské Přístroje, a.s. Zlín. Spoločnosť MII Slovakia je distribútorom všetkých produktov Moravských přístrojov pre Slovenskú republiku.

Control Web 7

18.2.2016 22:02

Control Web 7
Control Web 7 Control Web nám vždy nielen zjednodušoval prácu pri vývoji automatizačných aplikácii, ale súčasne nám sprístupňoval informačné a automatizačné technológie v rýchlo sa meniacom a vyvíjajúcom sa svete. Dokáže priamo riadiť stroje a technológie aj komunikovať s PLC a vstupno/výstupnými jednotkami, vizualizovať, spolupracovať s SQL databázami, vystupovať v roli webového servera aj klienta, distribuuje dáta aj algoritmy a kód v prostredí TCP/IP siete, rozumie obrazu z kamier a dokáže toho oveľa viac. Nová 7. verzia systému Control Web si dáva za úlohu dva hlavné ciele – zdokonaliť integrované vývojové prostredie, editačné nástroje a tiež získať náskok pred očakávaným vývojom a technológiami v oblasti informačnej techniky. Prichádzajú napr. tablety a obrazovky s veľmi vysokým rozlíšením, je tu nový protokol IPV6, atď. Control Web 7 je celkom nový, ale jedinečná koncepcia zostavovania aplikácii z nezávislých komponentov, ktorá je najsilnejšou myšlienkou týchto systémov, zostáva zachovaná a s ňou aj kompatibilita aplikácii a ovládačov zo starších verzií.