Produkty pre automatizáciu

DataLab IF/CAN

DL-CAN
Integrátor: 270,00 € bez DPH
Koncová: 300,00 € bez DPH

Availability: Na sklade

Integrátor: 270,00 € bez DPH
Koncová: 300,00 € bez DPH

Galvanicky oddělené rozhraní USB/CAN

Detaily

Pôvodne bola zbernica CAN navrhnutá v 80. rokoch firmou Bosch pre využitie v automobilovom priemysle. V roku 1993 bol CAN schválený ako medzinárodný štandard ISO 11898. Od tohto okamihu nič nebránilo rozšírenie zbernice CAN nielen v automobiloch európskych značiek, ale aj v mnohých aplikáciách priemyselnej automatizácie.

Zbernica CAN má niekoľko mechanizmov na zabezpečenie bezchybnú funkčnosť aj v prostredí zarušené prevádzkou komutátorových a asynchrónnych strojov, impulzných zdrojov, meničov, atď. Flexibilná komunikačná rýchlosť dovoľuje komunikovať so zariadeniami na vzdialenosti niekoľko desiatok metrov až niekoľko kilometrov. Prenosovým médiom je krútená dvojlinka.

Jednotku DataLab IF / CAN charakterizuje rad predností:

  • dve galvanicky oddelené rozhrania CAN
  • rozsah komunikačných rýchlostí zbernice CAN je 10 až 1000 kbit/s
  • pripojenie k riadiacemu počítaču štandardným USB rozhraním
  • napájanie jednotky USB káblom
  • inštalačný USB Flash disk s dokumentáciou a potrebnou programovou podporou (ovládače do systému Windows, pre systém Control Web, atď.).
Parametre
počet rozhraní CAN 2 (CAN 0, CAN 1)
komunikačná rýchlosť 10 kbit/s, 20 kbit/s, 50 kbit/s, 62,5 kbit/s, 125 kbit/s, 250 kbit/s, 500 kbit/s, 750 kbit/s, 1 Mbit/s
galvanické oddelenie áno
riadiaci obvod komunikácie Intel 82527
rozhranie USB USB 1.1, USB 2.0

 

Súčasťou jednotky DataLab IF / CAN je ovládač, ktorý slúži pre komunikáciu systému Control Web so zariadeniami na zbernici CAN. Ovládač spravuje obe rozhrania CAN nezávisle a dovoľuje teda riadiacemu počítaču komunikovať s dvomi sieťami CAN súčasne. Jednotka dovoľuje príjem a vysielanie správ linkovej vrstvy štandardu CAN 2.0A a podporuje protokol CANopen. Ďalej umožňuje prácu v režime "raw" - ovládač funguje ako bežné zariadenie na zbernici a nepoužíva žiadny vyšší protokol.