Produkty pre automatizáciu

Robotický manipulátor

DC-DM6S
Integrátor: 4 173,00 € bez DPH
Koncová: 4 637,00 € bez DPH

Availability: Na sklade

Integrátor: 4 173,00 € bez DPH
Koncová: 4 637,00 € bez DPH

Robotický delta manipulátor vhodný ako nosič kamier v systémoch strojového videnia

Detaily

Pri riešení systémov vizuálnej inšpekcie sa občas objaví nutnosť snímať kontrolovaný výrobok z rôznych strán alebo vzdialeností. V týchto prípadoch sa zvyčajne snažíme tento problém vyriešiť pomocou viacerých stacionárnych kamier. Niekedy je ale predsa len nutné kamerou pohybovať v priestore. Obvyklým riešením je umiestnenie kamery na robotické rameno s viacerými stupňami voľnosti. Toto riešenie má síce len jednu, zato však dosť podstatnú, nevýhodu. Tou nevýhodou je cena.

Cenovo efektívne možno celý rad zadaní s potrebou premiestňovania kamery vyriešiť pomocou delta manipulátora, kde je plošina pre upevnenie kamier uchytená v kĺboch na konci šiestich závitových tyčí. Každá závitová tyč potom prechádza aktuátorom s krokovým motorčekom. Celý takto koncipovaný manipulátor možno jednoducho a elegantne riadiť jedinou jednotkou DataLab vybavenov modulmi pre riadenie krokových motorov.

Plošina sa môže nielen premiestňovať v priestore, ale možno ju tiež otáčať a nakláňať.

Súčasťou dodávky je jednotka DataLab IO s modulmi pre riadenie krokových motorov a aplikácia v prostredí systému Control Web pre riadenie pohybu.

Manipulátor môže pracovať vo všetkých polohách. Plošina s kamerou sa môže pohybovať paralelne s povrchom výrobku, môže sa približovať a vzďaľovať (napr. na účely ostrenia), môže sa nakláňať a rotovať. Kamera tak môže skúmaný výrobok snímať z mnohých stan a uhlov pohľadu.

Technické informácie
hmotnosť 15 kg
vonkajšie rozmery vrátane statívu Š x H x V = 600 x 600 x 1200mm
rozsah pohybu plošiny vo vnútri kvárda 300 x 300 x 250 mm
náklon nosnej dosky 45° vo všetkých smeroch
rotácia nosnej dosky ± 90°