Produkty pre automatizáciu

DataLab PC/IO 2004

IO-2004

Availability: Na sklade

Obsahuje:

  • 2GB RAM (iná veľkosť pamäte na želanie)
  • CPU modul jednotky DataLab IO

 

Priamo do skrine počítačov DataLab PC je možné zabudovať jednotku priemyselných vstupov / výstupov DataLab IO. Všetky výhody jednotiek DataLab IO (napr. voľnosť konfigurácie počtu a typov meraných a nastavovaných signálov zásuvnými modulmi, rýchlosť komunikácie, "Plug and Play" konfigurácia a pod.) sú tak k dispozícii priamo pre priemyselný počítač.

Detaily

DataLab PC/IO je označenie počítača DataLab PC so zabudovanou jednotkou DataLab IO. Od štandardných počítačov DataLab PC sa líšia len horným krytom, ktorý tvorí mechanickú oporu pre I/O jednotku a sprístupňuje svorkovnice jednotlivých modulov. Všetky prepojenia I/O jednotky s počítačom (USB komunikácia a napájanie) sú interné a nie je teda potrebná žiadna ďalšia kabeláž. Na komunikáciu je využívané interné rozhranie a USB konektory na čelnom paneli počítača naďalej zostávajú k dispozícii pre ďalšie periférie.

Ako DataLab PC/IO môžu byť konfigurované všetky typy počítačov DataLab PC. Technické špecifikácie jednotlivých typov sú zhodné a môžete ich nájsť v popise počítačov DataLab PC. Taktiež technické špecifikácie jednotiek DataLab IO nájdete v ich popise.

Vzhľadom na to že I/O jednotka zaberá miesto v štandardných počítačoch vyhradené pre pevný disk, je nutné požiť konfiguráciu počítača bez pevného disku. Operačný systém teda musí byť zavedený z Compact Flash (CF) alebo CFast karty a takisto aplikácie musia byť umiestnené na CF/CFast karte. Týmto požiadavkám úplne vyhovuje systém Windows XP Embedded, ktorý ponúka plnú kompatibilitu so systémom Windows XP Professional a navyše umožňuje nasadenie v zabudovaných aplikáciách (nevyžaduje k behu pevný disk). Pod Windows XP Embedded môžu bez problémov bežať všetky programy a ovládače pre systém Windows XP, teda tiež Control Web Runtime.

Prítomnosť jednotky DataLab IO v tele počítača ale nepredstavuje žiadne ďalšie obmedzenia. K DataLab PC/IO je možné úplne voľne pripájať ďalšie I/O jednotky, priemyselné automaty a ďalšie zariadenia ako k štandardnému PC. Ovládač jednotiek DataLab IO pre systém Control Web je dodávaný zadarmo.